Misri i embelsirave

Ushqime

Misri i embelsirave

Më: 21 janar 2021 Në ora: 13:18
Foto Ilustrim

PËRBËRËSIT

1/2 c. (1 shkop) gjalpë, i zbutur

1/2 c. sheqer pluhur

1 lugë. ekstrakt i pastër vanilje

1 c. miell bajame

1/4 lugë. kripë kosher

2 (20-oz.) Qese misri karamele

Në një tas të madh duke përdorur një mikser dore, rrihni gjalpin dhe sheqerin së bashku, më pas shtoni vaniljen. Shtoni miell bajamesh dhe kripe dhe rrihini derisa te kombinohen.

Ndani brumin në 4 copa të barabarta. Në mbështjellësin plastik, formoni secilën pjesë në një regjistër. Ftohni deri sa të ngurta, 2 orë.

Kur brumi i biskotës është i ftohur mirë, shtyni misër karamele në brumë cookie në rreshta. Ftohni derisa të jetë gati për t’u shërbyer, të paktën 1 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat