Buqetë pranvere me krepa

Ushqime

Buqetë pranvere me krepa

Më: 8 mars 2021 Në ora: 18:11
Foto ilustrim

Përbërësit:

 2 vezë, 125 g miell, 250 ml qumësht, 1 lugë gjalpë i tretur ose vaj, pak kripë.

Për ngjyrat : panxhar i kuq i zier ne avull, spinaq dhe kurkuma.

Në blender vendosim të gjithë përbërësit dhe formojmë brumin e krepave, e ndajmë në tre enë dhe te secila shtojmë ngjyruesit natyral. I pjekim në tiganin e krepave pasi ta lyejmë me pak gjalpë. I mbledhim role dhe i ngulim nga një shkop kuzhine.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat