Fileta në pëlhurë qengji

Ushqime

Fileta në pëlhurë qengji

Më: 1 maj 2021 Në ora: 22:03
Foto ilustrim

PËRBËRËSIT:

• 800 gr. mish qengji, •1 pëlhurë qengji e përvëluar dhe e prerë në katrorë, • moraçë, • rozmarinë, • 4 patate, • 2 dcl verë, • vaj, kripë, piper. Mishi pritet në copa të holla racioni.

Filetat e qengjit kriporen, piperoren, u hidhen erëzat dhe mbështillen me pëlhurë qengji. Fërgohen në vaj të nxehtë nga të gjitha anët gjersa të skuqen.

Në ndërkohë patatet pastrohen, priten në rrathë dhe zihen 15-20 minuta në ujë të njelmët. Patatet e ziera fërgohen në yndyrë të nxehtë, gjersa të fillojnë të skuqen. Në pjatë ku do të shërbehen, vendosen filetat e shoqëruara me patate dhe të zbukuruara me moraçë. Shërbehet verë e zezë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat