Qe se si të përgatisni biftek viçi për ta bërë atë të butë dhe të shijshëm

Ushqime

Qe se si të përgatisni biftek viçi për ta bërë atë të butë dhe të shijshëm

Më: 6 qershor 2021 Në ora: 11:40
Foto ilustrim

Propozimi i sotëm i drekës!

Nëse e gatuani në këtë mënyrë, bifteku do të jetë aq i butë sa gjalpi.

Përbërësit:

– 500 g mish viçi;
– 2 qepë;
– 2 thelpinj hudhre,
– 1 lugë gjelle miell,
– kripë dhe piper.

Përgatitja:

Shtypni biftekët, pastaj kalojini ato nëpër miell dhe skuqni në një tigan në vaj për pak kohë.

Hiqeni nga tigani dhe kaurdisni qepën e prerë në rriska.

Shtoni një lugë miell, pak ujë dhe rrotullojeni biftekun, shtoni edhe pak ujë dhe mbulojeni të ziejë.

Ju bëftë mirë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat