Revani me miell misri

Ushqime

Revani me miell misri

Më: 10 shtator 2021 Në ora: 16:44
Foto ilustrim

Përbërësit: 3 kokrra vezë, 1 gotë sheqer, 1 gotë kos, 1 gotë vaj, 1 gotë miell misri, 1 gotë miell gruri, 1 pako fryrës për ëmbëlsira, pak vanilje dhe lëkurë limoni.

Për shërbetin:

2 gota uji sheqer, 2 gota ujë, kanellë dhe feta limoni.

Përgatitja

Rrahim vezët me sheqerin dhe i shtojmë me rradhë vajin dhe kosin. Shtojmë miellin e mistri dhe në fund miellin e grurit me majanë. E trazojmë mirë me spatula dhe e hedhim në tavë të lyer me pak gjalp. E pjekim në 180 gradë për 40 minuta. Pasi ftohet i hedhim shërbetin e ngrohtë. Sipër mund ta dekoroni sipas dëshirës me kokos të grirë, fistikë, arra apo fletë bajame.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat