Role krokante me djathë

Ushqime

Role krokante me djathë

Më: 13 shtator 2021 Në ora: 08:09
Foto ilustrim

Kafjall i shijshëm apo darkë e lehtë

Përbërësit:

– 1 paketim kore të gatshme;
– 120 g djathë;
– 2 vezë;
– 1 qese e vogël pluhur ëmbëlsirash;
– kripë, sipas shijes;
– ujë mineral.

Përgatitja:

Bëni fillim dhe bashkoni. Pastaj koret pritni në formën e trekëndëshit.

Mbushni rolet dhe mbështillni. Pastaj hidhni sipër ujin mineral dhe kaloni në një tepsi për pjekje.

Lyeni me të verdhët e vezëve dhe me ajkë dhe, sipas dëshirës, shtoni susam.

Piqni në 200 gradë 10 deri në 12 minuta.

Ju bëfshin mirë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat