Sallatë thjerrëzash

Ushqime

Sallatë thjerrëzash

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Një recetë e shpejtë dhe e shëndetshme

Asnjëherë mos i shpëlani me ujë. Gërvisht pjesët e djegura me thikë për t’i ruajtur të gjitha aromat.

Përbërësit:

– 2 filxhanë kafeje thjerrëza;
– ½ qepe;
– 2 domate;
– 1 limon;
– 1 spec;
– 1 tufë koriandër;
– kripë;
– piper;
– vaj ulliri;
– qimnon.

Përgatitja:

Zieni thjerrëzat dhjetë minuta në ujë të valuar. Gjatë asaj kohe, piqni specin dhe qërojeni.

Të gjithë përbërësit për sallatë pritni dhe hidhni në të njëjtën enë.

Kulloni thjerrëzat dhe bashkoni me përbërësit. Qitni me limon, vaj ulliri kripë, piper dhe qimnon.

Përzieni gjithçka mirë dhe është gati për t’u shërbyer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat