Pulë në tavë me qepë të kuqe

Ushqime

Pulë në tavë me qepë të kuqe

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 17:09
Foto ilustrim

1 pulë
1 qepë e kuqe
10 kumbulla
1 kavanoz qepujka turshi
Dafinë
Piper
Kanellë
Karafil
Kardamon
Dellinjë

Kaurdisni copat e pulës me kripë edhe piper në gjalpë e vaj. I vendosni në tavë, po aty kaurdisni qepën, shtoni erëzat,kumbullat dhe qepujkat.

E përzieni edhe e vendosni te tava me pulë.

Shtoni ujë edhe e mbuloni tavën, pjekja 1 orë me 180 gradë pastaj e zbuluar derisa të marri ngjyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat