Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm - Bota Sot
Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm

Ushqime

Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm

Më: 31 korrik 2017 Në ora: 23:44
Lengu

Nëse keni probleme me mungesën e hekurit dhe rrjedhimisht aneminë, nuk duhet të kërkoni për medikamente të llojllojshme sepse ekziston një recetë natyrale për këtë.

Përbërësit:

1 trangull i vogël

2 kivi

Gjysmë filxhani ujë

Gjysmë filxhani rrush (çfarëdo ngjyre)

Gjysmë filxhani spinaq i freskët

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një mikser dhe konsumojeni lëngun sa është i freskët në stomak të zbrazët.

Ky kombinim i këtyre përbërësve është i pasur me fibra dhe antioksidantë që do të përmirësojë ndjeshëm shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Vitamina C që përmban kivi ndihmon thithjen e hekurit nga spinaqi.

Nëse konsumoni këtë pije rregullisht, kjo do të rrisë nivelin e hekurit në gjakun tuaj dhe do të forcojë sistemin tuaj imunitar.

Nëse nuk keni kivi për momentin, ose jeni alergjik ndaj kivit ju mund të përdorni portokallin si një alternativë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat