Ushqimet që shtojnë energjinë - Bota Sot
Ushqimet që shtojnë energjinë

Ushqime

Ushqimet që shtojnë energjinë

Më: 18 dhjetor 2017 Në ora: 18:09
Foto ilustrim

Nëse ju ndodh shpesh që të jeni të lodhur gjatë ditës dhe keni ende punë për të kryer, atëherë mos konsumoni pije energjetike, por veten do ta ndihmoni me ushqim të rregullt.

Për të mbajtur në nivel energjinë gjatë gjithë ditës, ju nevojitet ushqim “i mençur” për shumë energji, me të cilën do të stabilizoni më së mirë nivelin e sheqerit në gjak dhe ashtu do të parandaloni rënien e shpejtë të energjisë.

Valeri Goldstein, drejtoreshë në Qendrën për balancim të shëndetit, ka thënë për revistën “Man health” se cilat janë ushqimet që ngritin më së shumti energjinë:

-Bademi  -Mishi i lopës

-Kokoshkat

-Vezët

-Mishi i pulës

-Spinaqi 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera