Sallatë me quinoa dhe perime - Bota Sot
Sallatë me quinoa dhe perime

Ushqime

Sallatë me quinoa dhe perime

Më: 21 dhjetor 2017 Në ora: 10:23
Receta me perime

Kjo sallatë është me vlera ushqyese. Është e shëndetshme, me proteina dhe elementë të tjerë të ushqyeshëm, si dhe tepër e shijshme.

Përbërësit: 

Quinoa e zier
Domate
Kastravec
Avokado
Limon
Qepë e kuqe
Vaj ulliri

Përgatitja:

Presim në kubikë të vegjël domaten, kastravecin, avokadon dhe i përziejmë së bashku me quinoan e para përgatitur.

Në një enë hedhim lëngun e dy limonëve, pak kripë, piper, vaj ulliri, dhe i përziejmë fort duke krijuar një masë homogjene.

E vendosim në pjatë të gjithë këta përbërës të përzier së bashku, dhe sipas dëshirës mund të shtojmë edhe qepën e kuqe të prerë në copa të vogla.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera