Ushqimet që krijojnë celulitin - Bota Sot
Ushqimet që krijojnë celulitin

Ushqime

Ushqimet që krijojnë celulitin

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 19:03
Foto ilustrim

Ushqime të lehta, yndyra të varfra, vitamina të pasura, minerale, fibra dhe ujë - duhet të duket si një dietë që do t'ju "mbajë" nga celuliti.

Këto janë ushqimet që duhet shmangur për të marrë një "lëvozhgë portokalli" në trup.

-Lëngjet me akull

-Pica 

-Buka e bardhë

-Ushqimet me yndyrë dhe të përpunuara

-Alkooli 

-Sheqeri

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera