Smoothie nga mollët, kivi dhe spinaqi - Bota Sot
Smoothie nga mollët, kivi dhe spinaqi

Ushqime

Smoothie nga mollët, kivi dhe spinaqi

Më: 27 qershor 2018 Në ora: 16:22
Smoothie

Një lëng i shijshëm dhe shumë i thjeshtë në përgatitje. 
Përbërësit:

– 2 mollë të gjelbra,
– një grusht spinaq,
– kivi,
– gjysmë kastraveci,
– një e katërta e avokados,
– 2 lugë jogurt

Përgatitja:

Qëroni mollët dhe pritni.

Qëroni dhe grini kivin dhe kastravecin.

Lajeni dhe priteni spinaqin.

Qitni pemët, perimet dhe jogurtin në blender dhe përzieni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera