Ushqimet ideale për të djegur yndyrat - Bota Sot
Ushqimet ideale për të djegur yndyrat

Ushqime

Ushqimet ideale për të djegur yndyrat

Më: 30 gusht 2018 Në ora: 19:52
Ilustrim


Është e vërtetë që duhet një ekuilibër mes ushqimit dhe stilit të jetesës, por vaktet janë kryesoret.

Sigurisht që nuk ka ndonjë ushqim “mrekullibërës” në gjendje të djegin yndyrat e trupit, por stimulojnë metabolizmin për të lehtësuar këtë proces kompleks.

Thelbësore është të kuptoni se objektivi është arritja e një peshe të qëndrueshme, dieta duhet të jetë e ekuilibruar pa plane të rrepta ushqimore.

Disa nga ushqimet perfekte për të djegur yndyrat janë: tërshëra,fara chia, selinoja, perimet, molla jeshile dhe qitro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera