Ushqimet që iu mbrojnë nga sëmundjet e zemrës

Ushqime

Ushqimet që iu mbrojnë nga sëmundjet e zemrës

Më: 6 tetor 2018 Në ora: 09:06
Ilustrim

Edhe pse numri i vdekjeve ka rënë vitet e fundit për shkak të vetëdijësimit të njerëzve mbi ushqimin e shëndetshëm, akoma duhet të bëhet në këtë drejtim.

Është e qartë që ushqimi dhe jetesa e shëndetshme mund të bëjnë ndryshim të madh.

Më poshtë po ju sjellim disa nga ushqimet që janë të mira për zemrën tuaj:

Salmoni

Miell tërshere

Boronicat

Çokollata e zezë

Frutet citrike

Sojë

Patatet

Domatet

Arrat

Vaj ulliri (ekstra i pastër)

Çaj i gjelbërt

Brokoli

Kafja

Avokado.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat