Kafjall i shkëlqyeshëm për fëmijën: Omëletë italiane - Bota Sot
Kafjall i shkëlqyeshëm për fëmijën: Omëletë italiane

Ushqime

Kafjall i shkëlqyeshëm për fëmijën: Omëletë italiane

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 10:58
Omëletë italiane

Vezët janë lehtësisht të tretshme dhe artikuj shumë të ushqyeshëm.

Ja një recetë për përgatitjen e omëletës së shëndetshme me patate.

Nevojiten:

– Një patate
– Një vezë e tundur
– Një lugë djathë
– Pak qepë, e copëtuar
– Një lugë vaj ulliri

Përgatitja:

Në tigan ngrohni vaj ulliri. Pataten priteni në rrathë të hollë, qitni në tigan dhe fërgoni derisa të skuqen (rreth 20 minuta).

Qitni sipër vezët dhe qepën të prerë imët, pastaj qitni djathin, mbuloni me kapak dhe fërgoni derisa djathi të shkrihet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...