Ushqimet që duhet t’i hani për lëkurë që shkëlqen - Bota Sot
Ushqimet që duhet t’i hani për lëkurë që shkëlqen

Ushqime

Ushqimet që duhet t’i hani për lëkurë që shkëlqen

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 22:35
Foto ilustruse

Keni provuar shumë kremëra dhe produkte të tjera të bukurisë por megjithatë lëkura juaj nuk duket ashtu si do të doni.

Në fakt, shumica e produkteve të bukurisë edhepse mund të kushtojnë shumë, kanë më shumë efekte anësore negative se sa i bëjnë mirë lëkurës tuaj.

Zgjidhja e problemit është e lehtë, ajo është në kuzhinën tuaj.

Ushqimi  i shëndetëshëm është gjithmonë opsioni më i mirë jo vetëm kur bëhet fjalë për mirëqenien e përgjithshme por edhe për lëkurën tuaj, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë janë disa prej ushqimeve që po t’i përfshini në regjimin tuaj ushqimor, lëkura juaj do të shkëlqejë dhe do të duket më e freskët se kurrë.

Çokollata e zezë

Vaji i kokosit

Salmoni

Karrotat

Papaja

Selino

Specat e kuq

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...