Pse nuk preferohet të hani banane në mëngjes - Bota Sot
Pse nuk preferohet të hani banane në mëngjes

Ushqime

Pse nuk preferohet të hani banane në mëngjes

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 07:59
Banane

Nëse hani banane në mëngjes, së shpejti do të ndiheni të uritur.

Në rast se konsumohen për mëngjes, bananet do të shërbejnë si një burim energjie afatshkurtër, pas së cilës së shpejti do të ndiheni të uritur dhe të lodhur.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të keni një vakt që djeg yndyrën për mëngjesin tuaj dhe kjo do t’u japë energji të mjaftueshme për të gjitha përpjekjet që ju presin gjatë ditës.

Nëse pëlqeni bananet dhe doni t’i hani në mëngjes, konsumoni ato në kombinim me përbërës të tjerë që janë më të pasur në ushqim dhe më të vlefshëm për trupin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...