Si ta kuptoni nëse vezët janë të freskëta - Bota Sot
Si ta kuptoni nëse vezët janë të freskëta

Ushqime

Si ta kuptoni nëse vezët janë të freskëta

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 08:12
Vezë

Vezët kanë përdorim të përditshëm në ushqimin tonë, dhe zakonisht njerëzit duan të dinë nesë po blejnë vezë të freskëta apo jo.

Është një mënyrë për të kuptuar nëse veza është e vjetër, thjesht duke e vënë atë në ujë.

Mbushni një tas me shumë ujë dhe lëshoni vezët. Nëse veza zhytet në fund, kjo do të thotë se është e freskët. Në qoftë se del në majë, nuk është e freskët. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...