Pirja e tre filxhanëve me kafe, ulë rrezikun e zhvillimit të diabetit 2 - Bota Sot
Pirja e tre filxhanëve me kafe, ulë rrezikun e zhvillimit të diabetit 2

Ushqime

Pirja e tre filxhanëve me kafe, ulë rrezikun e zhvillimit të diabetit 2

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 21:46
Kafja

Të pini tre filxhan kafe në ditë ulë rrezikun e juaj për të zhvilluar diabetin e tipit 2, sugjeron një studim i ri.

Studiuesit përfshinë në studim rreth 1.2 milionë njerëz, për të ardhur në këtë përfundim.

Hulumtimi u drejtua studiues në Institutin për Informacionin Shkencor mbi kafen, e cila u krijua në vitin 1990.

Sipas doktor Mattias Carlstrom, autori kryesor, zbuloi se eksitonte një lidhje për burrat dhe gratë, por efekti ishte pak më imadh tek gratë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...