Fruti shërues - Bota Sot
Fruti shërues

Ushqime

Fruti shërues

Më: 23 nëntor 2018 Në ora: 09:03
Fruti shërues

Fruti tamarindë është vendas në Afrikë, por që rritet edhe në disa pjesë të Indisë dhe tani më edhe në Amerikë.

Të mirat e këtij fruti janë të panumërta, pothuajse të gjitha problemet shëndetësore i kuron, 

Konsumimi i frutit tamarindë i heq të gjitha toksina nga trupi, e mbron veshkën, e përmirëson punën e sistemit degjestiv si dhe e ulë nivelin e kolosterolit.

Ky frutë përmban vitaminën B1, B2, B3, kalcium, hekur, magnezium etj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...