Trafik drejt Italisë, kapen 300 kg kanabis në Karaburun - Bota Sot
Trafik drejt Italisë, kapen 300 kg kanabis në Karaburun

Vlora

Trafik drejt Italisë, kapen 300 kg kanabis në Karaburun

Më: 20 mars 2019 Në ora: 17:32
Ilustrim

Polica kufitare Delta Forcë dhe Drejtoria e qarkut Vlorë në një aksion të përbashkët kanë kapur rreth 300 kg kanabis në gjirin e quajtur Petruna në gadishullin e Karaburunit.

Ndërkohë nga kontrolli i ushtruar në këtë gji ku u gjet dhe droga u kapen dhe arrestuan dy persona të dyshuar si posedues të drogës. Ata janë  shettasit E. M 40 vje☼ si dhe O. U  30 vjeç.

Ndërkohë sipas burimeve nga policia kufitare, droga ishte e fshehur në këtë gji dhe priste për tu ngarkuar dhe më pas transportuar drejt Italisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...