Peshkatarët të kënaqur me naftën. Në Vlorë kërkojnë thellimin e hyrjes - Bota Sot
Peshkatarët të kënaqur me naftën. Në Vlorë kërkojnë thellimin e hyrjes

Vlora

Peshkatarët të kënaqur me naftën. Në Vlorë kërkojnë thellimin e hyrjes

Më: 15 prill 2019 Në ora: 16:38
Porti Vlorës

Çmimi i naftës prej vitesh ka qenë barra më e rëndë për peshkatarët, jo vetëm për buxhetin familjar të një peshkatari por dhe si një kosto që bie më pas mbi konsumatorin.

“Ne kemi patur përfitimet tona në këtë sektor, sepse naftën e merrnim në vende të huaja. Por na duheshin ditë të tëra të furnizonim anijet tona me karburant”, tha Mezan Mezani, kryetar i shoqatës së peshkatar;ve të Vlorës.

Sot kanë një problem më pak, por në Vlorë kërkojnë thellimin e kalatës dhe largimin e anijeve të mbytura.

Tashmë është tregu që pret të reflektojë këtë ulje të kostove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...