Moti i keq, përmbyten disa rrugë në Vlorë - Bota Sot
Moti i keq, përmbyten disa rrugë në Vlorë

Vlora

Moti i keq, përmbyten disa rrugë në Vlorë

Më: 5 maj 2019 Në ora: 10:04
Vlorë

Qyteti i Vlorës është përmbytur nga reshjet e shiut që kanë rënë gjatë mëngjesit të sotëm. Raportohet se disa lagje dhe akse rrugore të Vlorës, ndodhen nën pushtetin e ujit.

Bëhet me dije se lagjja “28 Nëntori”, zona e “Skelës”, lagjja “Pavarësia”, në këto momente janë të bllokuara nga uji. Kjo vështirëson qarkullimin e mjeteve dhe lëvizjen e kalimtarëve. Ndërkohë, reshjet e shiut vazhdojnë që të bien me intensitet të lartë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...