Kapet në Vlorë 36-vjeçari i shpallur në kërkim nga Italia për trafik droge - Bota Sot
Kapet në Vlorë 36-vjeçari i shpallur në kërkim nga Italia për trafik droge

Vlora

Kapet në Vlorë 36-vjeçari i shpallur në kërkim nga Italia për trafik droge

Më: 31 maj 2019 Në ora: 10:24
Ilustrim

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 36-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të lëndëve narkotike.

I kërkuari nga Italia me iniciale R. K., banues në Fier, u kap në një lokal në lagjen pavarësia.

"Në një lokal në lagjen "Pavarësia", Vlorë u arrit kapja dhe arrestimi i shtetasit  R. K., banues në Fier. Gjykata e Breshias/Itali në vitin 2018, ka lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar ndaj tij për veprën penale 'Pjesëmarrje në organizatë kriminale me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim' sipas Kodit Italian,  ku maksimumi i dënimit është deri në 20 vite burgim,"-raporton policia.

Materialet i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...