Shpërthim gazi në një hotel në Llogara, plagoset pronari dhe dy punëtorët

Vlora

Shpërthim gazi në një hotel në Llogara, plagoset pronari dhe dy punëtorët

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 09:47
foto

Një shpërthim gazi ka ndodhur të mërkurën (26 qershor) në një hotel në Vlorë.

Pronari i hotelit në Llogara, T.M 63 vjeç, bashkë me dy punëtorë të tjerë kanë qenë duke  bërë lidhjen e sobës me gaz ku ka ndodhur një shpërthim gazi.

Si pasojë është dëmtuar lehtë pronari bashkë me punëtorin E.S, 38 vjeç, të cilët po marrin mjekim në Spitalin e Vlorës.

Ndërsa punëtori tjetër Xh. Dh., 20 vjeç është dërguar në Spitalin Ushtarak Tiranë për mjekim më të specializuar.

Policia ka arrestuar në flagrancë për "Shkeljen e rregullave të mbrojtjes në punë", 63-vjeçarin.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat