Specia e rrallë bie në rrjetat e peshkatarëve në Vlorë - Bota Sot
Specia e rrallë bie në rrjetat e peshkatarëve në Vlorë

Vlora

Specia e rrallë bie në rrjetat e peshkatarëve në Vlorë

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 17:27
Peshkaqen fokë

Në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës ditën e sotme ka rënë një specie e rrallë.

Peshkatarët thonë se njihet si peshkaqen fokë, ndërsa është i gjatë 1.2 metra dhe peshkon afro 15 kg. Report Tv sjell pamjet.

Ai është kapur në veri të Sazanit në një distancë rreth 300 metra nga bregu i detit.

Një peshkaqen i tillë rritet në ujëra të thellë dhe sipas peshkatarëve është peshkaqen oqeani.

E veçanta e tij është se vezët i mban në bark deri në lindje.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...