Arrestohet një person në Vlorë, u kap me doza heroine dhe përzierës droge - Bota Sot
Arrestohet një person në Vlorë, u kap me doza heroine dhe përzierës droge

Vlora

Arrestohet një person në Vlorë, u kap me doza heroine dhe përzierës droge

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 15:27
Foto ilustrim

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia në qytetin e Vlorë.

Burimet zyrtare bëjnë të ditur se të riut iu gjet lëndë narkotike e dyshuar heroinë.

Ai u ndalua në prej rrugëve të lagjes "Osmën Haxhiu" pranë vendit të quajtur "6-katëshi", pasi nga kontrolli fizik iu gjetën disa doza lëndë narkotike të dyshuara si heroinë.

Gjithashtu, nga kontrolli i banesës së tij në lagjen "Partizani", shërbimet kontatuan 110 gramë material në formë pluhuri e cila dyshohet të jetë përzierës i lëndës narkotike heroinë, po ashtu u gjetën edhe disa fara hashashi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat