Meta takohet me gazetarët në Vlorë: Shembull, që duhet ndjekur nga disa “profesionistë” në Tiranë

Vlora

Meta takohet me gazetarët në Vlorë: Shembull, që duhet ndjekur nga disa “profesionistë” në Tiranë

Më: 19 janar 2021 Në ora: 09:33
Meta takohet me gazetarët në Vlorë

Presidenti Ilir Meta është takuar mëngjesin e sotëm me gazetarët në qytetin e Vlorës. Ai tha se në Vlorë ka sot një brez gazetarësh kurajozë që të impresionojnë me profesionalizmin e tyre në shërbim të së vërtetës.

“Kush tha, që gazetaria e mirë bëhet vetëm në Tiranë?! Në Vlorë ka sot një brez të ri gazetarësh kurajozë, që të impresionojnë me profesionalizmin e tyre, në shërbim të informimit, së vërtetës dhe interesit publik.

Shembull, që duhet ndjekur madje dhe nga disa “profesionistë” në Tiranë. I lumtur të takohesha e të bisedoja me ta, në veçanti për problemet, që mundojnë sot Vlorën dhe vendin tonë”, tha Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat