Shënjestra e atentatit në Vlorë, i arrestuar për tritolin ndaj Besnik Dervishit

Vlora

Shënjestra e atentatit në Vlorë, i arrestuar për tritolin ndaj Besnik Dervishit

Më: 26 janar 2021 Në ora: 12:53
Foto ilustrim

Dalin detaje të reja në lidhje me të plagosurin në atentat në Vlorë.

I plagosuri është identifikuar si Marjon Mitro dhe nuk është i panjohur për policinë. Në fakt ai më herët ka qenë i arrestuar si pjesëtar i dyshuar i bandës së tritolit në Vlorë.

Marjon Mitro në janar të vitit 2014 është arrestuar si porositësi i vendosjes së eksplozivit C4-ër me celular në automjetin tip ‘Peugeot’ të Prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi, i ka dërguar një sms të shkurtër Dervishit.

Në momentin e arrestimit Mitro ka qenë i punësuar në Inspektoriatin Ndërtimor Urbanistik të Vlorës.

Mitro ka qenë pjesë e dosjes së ‘tritolit’ të Julian Sinanit. Rreth një vit më parë ai ka dalë nga burgu. Pjesa e kësaj dosje ka qenë edhe Erjon Mëhillaj, i cili vrau veten në burg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat