Përkeqësim i motit dhe erë e fortë, pezullohet pjesërisht lundrimi në Vlorë

Vlora

Përkeqësim i motit dhe erë e fortë, pezullohet pjesërisht lundrimi në Vlorë

Më: 8 shkurt 2021 Në ora: 09:48
Vlorë

Orët e fundit është hasur një përkeqësim i kushteve të motit me reshje shiu dhe erëra të forta.

Në bazë të parashikimit të kushteve meteorologjike, në Portin e Vlorës mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit janë pezulluar.

Ndërkohë që anijet me pasagjerë të transportit ndërkombëtar detar vijon normalisht.

Sipas parashikimeve moti do të përmirësohet pasditen e sotme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat