Përmbytjet në Vlorë, më shumë se 50 banesa në fshatin Nartë ndodhen nën ujë! Banorët kërkojnë ndihmën e autoriteteve

Vlora

Përmbytjet në Vlorë, më shumë se 50 banesa në fshatin Nartë ndodhen nën ujë! Banorët kërkojnë ndihmën e autoriteteve

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 15:27
Ilustrim

Moti i keq dhe reshjet e shiut kanë shkaktuar përmbytje në zonën e Vlorës. Më shumë se 50 banesa në fshatin Nartë ndodhen nën pushtetin e ujit.

Reshjet e një dite më parë kanë vështirësuar edhe më shumë situatën në zonë. Banorët kërkojnë ndërhyrje për të minimizuar sadopak dëmet e shkaktuara.

Prej gati një muaji edhe për shkak të reshjeve të mëparshme banorët në fshatin Narte përballen me vështirësi për të dalë nga banesat e tyre.

Deme janë shkaktuar edhe në brendësi të banesave ndërsa të tjerët janë të rrethuara nga uji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat