Fundjava rikthen trafikun në Vlorë, rrëshqitja e dherave bllokon makinat që kthehen nga bregdeti

Vlora

Fundjava rikthen trafikun në Vlorë, rrëshqitja e dherave bllokon makinat që kthehen nga bregdeti

Më: 9 maj 2021 Në ora: 21:17
Foto

Fundjave ka rikthyer trafikun në Vlorë.

Siç shihet në videot e siguruara nga Ora News, rrugët e qytetit  janë mbushur plot me makina të cilat janë nisur drejt bregdetit.

Ndërkohë, mësohet se pjesa më problematike mbetet zona nga Uji Ftohtë në Orikum, më saktësisht tek pjesa e Zhironit ku ka rënë rruga si rrjedhojë e rrëshqitjes së dherave dhe është bllokuar i gjithë trafiku i atyre që kthehen nga vendet si Radhima, Orikumi, Dhërmia, Himara.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat