Përndiqte një të mitur, arrestohet 21-vjeçari në Vlorë

Vlora

Përndiqte një të mitur, arrestohet 21-vjeçari në Vlorë

Më: 29 maj 2021 Në ora: 10:25
Ilustrim

Një 21 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi ka përndjekur një shtetase të mitur.

Sipas policisë mësohet se shtetasi me iniciale K. K, 21 vjeç, banues në Selenic, pasi dyshohet se në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur një shtetase të mitur 13 vjeçare.

“Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Vlorë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K. K, 21 vjeç, banues në Selenic, pasi dyshohet se në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur një shtetase të mitur 13 vjeçare”, thuhet në njoftimin e policisë.

Gjithashtu janë proceduar penalisht katër shtetas të tjerë të cilët për motive të dobëta kanë dhunuar fizikisht babë e bir.

“Po nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Vlorë u proceduan penalisht për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje” e kryer në bashkëpunim shtetasit A. A.,52 vjeç ,R. A., 22 vjeç, A. Z., 28 vjeç dhe F. I., 30 vjeç, banues në Selenic. Këta shtetas në datën 28.05.2021, pas një konflikti për motive të dobëta kanë goditur me grushta shtetasit Y. H. dhe D. H. ( babë dhe bir), banues në Selenic”, thekson policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat