Zhytësi gjen skafandën në Vlorë, mendohet se i përket Luftës së Dytë Botërore

Vlora

Zhytësi gjen skafandën në Vlorë, mendohet se i përket Luftës së Dytë Botërore

Më: 8 qershor 2021 Në ora: 13:34
Zhytësi në Vlorë

Një skafandër zhytësi që i përket Luftës së Dytë Botërore është gjetur në Vlorë.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se skafandra  është gjetur këtë të martë nga një zhytës.

Nga foto e siguruar nga abcnews shikohet dhe momenti kur zhytësi del nga deti bashkë me skafandrën.

Ajo mendohet se është që në Luftën e II Botërore.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat