Nuk ndalen zjarret në Vlorë, digjen dhjetëra hektarë pemë në Tragjas

Vlora

Nuk ndalen zjarret në Vlorë, digjen dhjetëra hektarë pemë në Tragjas

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 10:00
Foto nga vendi i ngjarjes

Zjarret që kanë ‘mbërthyer’ pyjet e Vlorës, ditët e fundit, kanë djegur dhjetëra hektar pyje dhe shkurre.

Prej orëve te para te ditës, në fshatin Tragjas të Vlorës, 10 forca zjarrfikëse po punojnë për të neutralizuar flakët .

Por situata rëndohet për shkak të erës që fryn në zonë.

Terreni i vështirë e bënë të pamundur ndërhyrjen për fikjen me ujë, ndaj punonjësit po mundohen ta fikin me mjete rrethanore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat