Vlorë, gomonja 8 metra e gjatë kapet para se të nisej për në Itali, me drogë - Bota Sot
Vlorë, gomonja 8 metra e gjatë kapet para se të nisej për në Itali, me drogë

Vlora

Vlorë, gomonja 8 metra e gjatë kapet para se të nisej për në Itali, me drogë

Më: 10 janar 2018 Në ora: 12:53
Vlorë

Një gomone 8 metra e gjatë është bllokuar nga policia në plazhin e Zvernecit.

Ndërkohë dyshohet se ajo përdorej për transportin e drogës drejt Italisë.

Gomonja është 8 metra e gjatë dhe e paisur me dy motorrë të fuqishem me 250 kuaj fuqi. Policia ka nisur kontrollet në zonë për të verifikuar nëse ka ndonjë sasi droge të fshehur që priste të transportohej me këtë mjet.

Sipas buirimeve të policisë kanë qenë dy përsona në bord të cilët janë larguar nga vendi i ngjarjes. Policia dyshon se gomonja do të përdorej për trafik droge. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera