1 Maji, taksistët e Vlorës protestojnë para bashkisë - Bota Sot
1 Maji, taksistët e Vlorës protestojnë para bashkisë

Vlora

1 Maji, taksistët e Vlorës protestojnë para bashkisë

Më: 1 maj 2018 Në ora: 09:54
Protesta

Taksistët e Vlorës kanë protestuar para bashkisë mëngjesin e të martës, pikërisht në ditën e punëtorëve.

Ata kërkojnë mbështetjen nga ana e pushtetit lokal, kundër piraterisë, vendparkimeve dhe taksave. “Stop Piraterisë”, “Na lejoni tu shërbejmë qytetarëve”, “Pushtetar: Shteti ligjor dhe BE kërkojnë zbatimin e ligjit”, “Dua parkimin tim, kam paguar taksat”, janë disa prej pankartave, ku nuk mungon as ajo “Rroftë 1 maji, Dita e Punëtorëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera