Vlora hap sezonin me “Aulona Folk” - Bota Sot
Vlora hap sezonin me “Aulona Folk”

Vlora

Vlora hap sezonin me “Aulona Folk”

Më: 13 maj 2018 Në ora: 20:20
Pjesëmaresit nga disa shtete kanë mbushur jo vetëm skenën, por dhe rrugët e qytetit bregdetar të Vlorës.

Çelja e sezonit turistik në Vlorë ka vijuar edhe aktivitete të shumta, por dhe me një festival ndërkombëtar, Aulona Folk.

Pjesëmaresit nga disa shtete kanë mbushur jo vetëm skenën, por dhe rrugët e qytetit bregdetar të Vlorës.

Për të dhjetin vit radhazi grupet që marrin pjesë nga vendet e Ballkanit, Europës e Aziasë janë ngjitur në skenën e këtij festivali, i cili do të mbush sheshin e Kinemasë verore në Lungomare për tre netë rresht.

Për herë të parë këtë vit pjesëmarrës është edhe një grup nga Kina.

Paraditen e së dielës, ansamblet u mblodhën në plazhin e Orikumit, ku edhe janë përgatitur për mbrëmjen e së dielës. Festivali Aulona Folk do të vijojë për tre netë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera