Shkatërrohen ndërtimet e fundit në Plazhin e Vjetër në Vlorë - Bota Sot
Shkatërrohen ndërtimet e fundit në Plazhin e Vjetër në Vlorë

Vlora

Shkatërrohen ndërtimet e fundit në Plazhin e Vjetër në Vlorë

Më: 21 qershor 2018 Në ora: 12:11
Pamje nga video

IKMT ka prishur gjashtë ndërtimet e fundit përgjatë rrugës në Plazhin e Vjetër të Vlorës, e cila po rehabiltohet.

Këto ndërtime sipas IKMT pengonin vazhdimin e projektit.

Por me daljen e vendimit për shpronësimin e tyre, fadromat u futën në veprim. Rruga e Plazhit të Vjetër në Vlorë, është e vetmja që të drejton edhe drejt Zvërnecit.

Në këtë segment është vënë dorë vetëm para dhjetë viteve. Gjendja e saj është shumë e rëndë, me gropa dhe jashtë standardit për qarkullim.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera