Rama vazhdon “shëtitjet” me qeverinë, këtë herë ndalet dy ditë në Vlorë - Bota Sot
Rama vazhdon “shëtitjet” me qeverinë, këtë herë ndalet dy ditë në Vlorë

Vlora

Rama vazhdon “shëtitjet” me qeverinë, këtë herë ndalet dy ditë në Vlorë

Më: 21 qershor 2018 Në ora: 18:17
Qeveria shqiptare

Ndalesa e radhës e turit dy ditor të qeverisë “Rama 2” do të jetë në Vlorë, aty ku Rama është zgjedhur edhe deputet.

Përpos takimeve në kuadër të turit të llogaridhënies në jugun e vendit, Rama do të takojë edhe kryetarët e bashkive, prefektin dhe deputetët e zonës.

Axhenda e Qeverisë

22 Qershor

Te pranishem: Kryetaret e bashkive, Prefekti, deputetet

12.30 Nisja per ne Sarande

13:00 Inspektim I punimeve per hyrjen e re te qytetit te Sarandes (Rruga e re dhe Rotonda) (KM, Gjiknuri, Prefekti Kryetarja e Bashkise, deputetet e Sarandes)

13:30 Vizite tek Infopoint “Smile Albania” -Sarande

14:00 Dreke me te rinj profesioniste ne fushen e sherbimeve turistike (kuzhiniere; menaxhere; kamariere, cicerone) - ne Ksamil restorant Bianco lounge)

Te pranishem: 20 te rinj, KM, Gjiknuri, Kryetarja Bashkise Sarande, Prefekti, deputetet e Sarandes

15:30 Nisja per ne Himare

17:00 Lllogaridhenie ne pedonalen e Himares

Te pranishem: Kryetaret e bashkive, Prefekti, deputetet

18:30 Nisje per ne Dhermi

19.00 Takim me Turistet Angleze (1000 angleze)

19:30 Nisja per ne Llogara

20:00 Festa locale e produkteve te zones (Hapesira mes Sofos dhe Alpin)-Te ftuar te gjithe

21:30 Nisje per ne Vlore

23 Qershor

9:00 Regjistrimi me UNDP

10:00 Vizite ne Panairin e Punes ne skele

11:00 Prezantimi I projekteve te reja per zhvillimin e qarkut-vendi -Pallati i Sportit

13:00 Takim me drejtuesit e qeverisjes qendrore ne rang qarku ne prefekture

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera