“Mos u lani sot në det”, njoftimi i bashkisë së Vlorës - Bota Sot
“Mos u lani sot në det”, njoftimi i bashkisë së Vlorës

Vlora

“Mos u lani sot në det”, njoftimi i bashkisë së Vlorës

Më: 7 korrik 2018 Në ora: 18:00
Vlorë

Përmes një njoftimi të shpërndarë në media dhe rrjetet sociale bashkia e Vlorës u bën thirrje të gjithë pushuesve që kanë zgjedhur këtë qytet për të pushuar që të mos futen në det për t’u larë, pasi deti ka shumë dallgë.

 “Të dashur qytetar dhe pushues në qytetin e Vlorës, duke i'u referuar kohës së sotme.

Ju lutemi shmangni larjen në det për arsyen e dallgëve të larta.

Të gjithë bizneset që zotërojnë plazhet në territorin e Vlorës të vendosin flamurin e kuq”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë ditën e sotme janë humbur jetën tre persona, dy në Durrës dhe një turiste polake në Sarandë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera