Kosova në Austri - Bota Sot
Kosova në Austri

Volejboll

Kosova në Austri

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 12:10
Kosova në Austri

Dy ekipet kampione të Kosovës në të dy konkurencat do ta perfaqësojn Kosovën në Kampionatin Evropian të beach volley i cili do të mbahet nga 13-16 Qershor në Baden të Austrisë.

Në konkurencen e femrave Kosova përfaqësohet nga Melirona Avdullahu dhe Julinda Idrizi ndërsa në atë të meshkujve nga Atlant Salihu dhe Ergon Tara. Kombëtarja e meshkujve garat do ti filloj nga kualifikimet ku do të përballen me Armeninë dhe Moldavinë, ndërsa kombëtarja e femrave do të luaj në fazen e grupeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat