Halimja në bord të FVK-së, a po pajtohen FVK e Prishtina F? - Bota Sot
Halimja në bord të FVK-së, a po pajtohen FVK e Prishtina F?

Volejboll

Halimja në bord të FVK-së, a po pajtohen FVK e Prishtina F?

Nga: K. Goca Më: 19 qershor 2019 Në ora: 11:51
Halimja në bord të FVK-së, a po pajtohen FVK e Prishtina F?

Ish volejbollistja e mirënjohur, Halime Fetahu, që një kohë është pjesë e bordit të Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Kjo konfirmohet edhe nga brenda FVK-së, se Halimja është pjesë e këtij institucioni. Halimja është prej ish volejbollisteve më të mira që kishte Kosova në vitet e pasluftës,  po ashtu edhe në aspektin e politikës sportive shumë e vyeshme dhe po vlerësohet si një kuadër që iu ka dashur FVK-së.

Mos të harrojmë, se Halimja është edhe presidente e KV Prishtina F.  e cila me shumë sukses e ka udhëhequr këtë ekip që kur është ngritur në elitë. 

Drejtori i klubit Prishtina F. Mehdi Mehmeti, është zëri më kritik i FVK-së, por si duket po arrihet apo është arritur një pajtueshmëri mes FVK-së dhe drejtuesve të Prishtina F, më së miri e fakton edhe Halimja që është pjesë e Bordit të federatës.

Sepse Prishtina F. konsiderohet si opozitë e fortë e FVK-së, por këto lëvizje që kanë ndodhur janë dëshmi se po tejkalohen mospajtimet apo jo!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...