Kosova fiton ndaj Moldavisë dhe përfundon e pesta - Bota Sot
Kosova fiton ndaj Moldavisë dhe përfundon e pesta

Volejboll

Kosova fiton ndaj Moldavisë dhe përfundon e pesta

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 15:45
Kosova

Kombëtarja e Kosovës në volejboll në konkurencen e femrave U19 ka arritur të fitoj në ndeshjen e fundit të Kampionatit Ballkanik kundër kombëtares moldave.

Më këtë fitore kombëtarja e Kosovës ka arritur të fitoj vendin e pestë në këtë garë.

Kosova fitoi me rezultat 3 me 1 në sete me rezultatet: 27:25,19:25,25:15,27:2

Në fakt kombëtarja jonë zhvilloj ndeshje mjaft të mirë edhe kundër Rumanisë mirëpo nuk arriti të shënoj fitore me cka do të siguronte pjesëmarrjen në fazen finale të garës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...