A do ta pranojë Ganimetja postin e presidentes? - Bota Sot
A do ta pranojë Ganimetja postin e presidentes?

Volejboll

A do ta pranojë Ganimetja postin e presidentes?

Nga: Kemajl Goca Më: 20 korrik 2019 Në ora: 17:49
A do ta pranojë Ganimetja postin e presidentes?

Nuk ka më shumë se një javë kohë Ganimete Gërbovci, që të mendoj mirë e mirë, se e ka guximin apo jo që ta pranojë postin e presidentes së klubit të volejbollit Prishtina F., klub që garon në Superligën e Kosovës (femrat).

Gana është kryetrajnere e Prishtinës e cila ekip edicionin që e lamë pas ka përfunduar në pozitën e pestë, një sukses për lakmi, pasi që klubi përbëhej me lojtare të reja, hiq dy brazilianet që i morën në pjesën e garave përfundimtare!

Burimet tona bëjnë të ditur se Ganja ka shumë angazhime dhe do t’i përshtatet më shumë posti i presidentes se sa i kryetrajneres! 

Raportohet se posti i presidentes do t’i flenë për fytyre Ganës dhe e ka aftësinë menaxhuese në këtë aspekt!

Nëse ish volejbollistja e pranon këtë post, do të jetë pasardhëse e Halime Fetahut, e cila deri gjatë muajt prill-maj ka qenë presidente e klubit.

Kryesia e KVF Prishtina F i ka ofruar postin e presidentes, por gjithçka është në dorë të Ganës, sepse ajo do të vendos për fatin e saj, e cila është vështirë që të merret në kontakt, pasi që nuk ka qasje në telefon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...