Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira - Bota Sot
Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira

Volejboll

Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira

Më: 29 gusht 2019 Në ora: 11:06
Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e meshkujve në beachvolley, Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës, në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019.

Djemtë tanë triumfuan 2:0 në sete (21:15 dhe 27:25), në kuadër të grupit B.

Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira dhe ndeshjen e radhës pritet ta zhvillojë në orët e pasditës, kurse kundërshtarin do ta mësojë pas hedhjes së shortit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat