Universiteti i Prishtinës kualifikohet në gjysmëfinale në Dubrovnik - Bota Sot
Universiteti i Prishtinës kualifikohet në gjysmëfinale në Dubrovnik

Volejboll

Universiteti i Prishtinës kualifikohet në gjysmëfinale në Dubrovnik

Nga: K. G. Më: 20 dhjetor 2019 Në ora: 17:07
Universiteti i Prishtinës kualifikohet në gjysmëfinale në Dubrovnik

Volejbollistet e Universitetit të Prishtinës po tregojnë lojëra të pëlqyeshme në garën e Universiadës në Dubrovnik. Vashat “universitare” arritën dy fitore dhe u kualifikuan në gjysmëfinale.

Image

Universiteti e mposhti me 2:0 Universitetin e Zagrebit po ashtu me rezultat identik edhe Universitetin e Zarës.  Kryetrajneri Bahri Gjinovci tha se vashat e tij i zbatuan detyrat me përpikëri dhe me plot meritë kualifikohen në gjysmëfinale.

“Patëm një paraqitje shumë të mirë në dy ndeshjet e para, vajzat realizuan çdo detyrë që ju caktua nga ana jonë dhe kjo paraqitje e mirë rezultoi me fitore, me dy fitore bindëse.

Nesër në ora 12.30 e kemi ndeshjen e tretë me Universitetin e Zenicës nga Bosnja, ne do të vazhdojmë me të njëjtin ritëm dhe besoj në fitore”, tha Gjinovci për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat