E çuditshme në Kanada se si trajneri e thërret sportisten e Kosovës! - Bota Sot
E çuditshme në Kanada se si trajneri e thërret sportisten e Kosovës!

Volejboll

E çuditshme në Kanada se si trajneri e thërret sportisten e Kosovës!

Nga: Kemajl Goca Më: 2 janar 2020 Në ora: 12:08
E çuditshme në Kanada se si trajneri e thërret sportisten e Kosovës!

Në çdo cep të botës kemi sportist e sportiste shqiptare nga Kosova dhe që luajnë me sukses në klubet e disiplinave të ndryshme.

Image

Elona Nura, volejbolliste e talentuar, është me prejardhje nga Kosova, e cila nuk ka më shumë se 12 vjet dhe luan në pozitën e pranueses e herë të pasueses. 

Ajo vlerësohet si talente e madhe e sportit skofiar, ndryshe është mbesa e Nexhmi Mehmetit – këngëtar dhe Mehdi Mehmetit – drejtor sportiv i KV Prishtina F.  

Elona luan për ekipin “Synergy Nemesis” dhe ka trajner Mark Suton. 

Trajneri ka respekt të veçantë për Elonën dhe e konsideron si lojtare me të ardhme të madhe dhe e çuditshme se si e thërret me nofkë. Trajneri e thërret me nofkën “Albanian Assasain”, që do të thotë “Shqiptare vrastare”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat