Buçanët që dhanë shumë për volejbollin - Bota Sot
Buçanët që dhanë shumë për volejbollin

Volejboll

Buçanët që dhanë shumë për volejbollin

Nga: K. G. Më: 7 janar 2020 Në ora: 11:52
Buçanët që dhanë shumë për volejbollin

Dukagjini i Klinës, një kohë ka qenë prej ekipeve më të forta në volejbollin e Kosovës. Klub që dikur ishte krenari.

Kësaj radhe po i veçojmë dy emra që janë shquar edhe sot përmenden ata. 

Është fjala për ish volejbollistët Xhevdet dhe Xhevat Buçani. Janë emra të respektuar e meritorë të sportit tonë. 

Emra që dhanë shumë për sportin e volejbollit dhe në përgjithësi.   Emra të spikatur që jo vetëm Komuna e Klinës mburret me ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat